SZKOLNE OŚIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Nasza szkoła brała udział w wielu zawodach sportowych. Zorganizowaliśmy również turniej dwóch ognii. Braliśmy udział w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, unihokej, lekkoatletyka, koszykówka. Udało się nam wywalczyć kilka pucharów oraz dyplomów. Poniżej znajdują się nasze rezultaty.

DWA OGNIE

Turniej Dwa Ognie organizowany był w celach promocyjnych Gimnazjum nr 5. Wzięło udział 5 szkół podstawowych: SP 10, 18, 56, 68 oraz Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO w Szczecinie. Wyniki turnieju są dostępne na zdjęciu poniżej lub na stronie turnieju.Za zorganizowanie turnieju odpowiedzialni byli uczniowe klasy 2D - Hubert Gnoiński, Wojtek Kowalski, Daniel Krokopek , Nikodem Wassielewski oraz uczennice klasy 2A - Sara Wojtczuk , Karolina Małek , Klaudia Bąk , Wiktoria Rogozińska , Wiktoria Kostkiewicz , Joanna Szyposzyńska.

Link do strony turnieju http://turniej.azurewebsites.net/#about

KOSZYKÓWKA

Braliśmy udział w turnieju koszykówki.Nasza drużyna zajęła 2. miejsce, dało to awans do rozgrywek rejonowych, gdzie zajęliśmy 1. miejsce. Zdjęcie całej drużyny : od lewej Roman Ławniczak, Maciek Rudnicki, Michał Groberski, Hubert Nowak, Patryk Ruks, Paweł Kempiński, Oskar Skorupski, Radosław Leski, Krystian Szarszewski.

LEKKOATLETYKA

W lekkoatletyce udało nam się odnieść kilka sukcesów. W indywidualnych biegach przełajowych poziomu miejskiego udało się nam zdobyć 3 medale. Jeden złoty za 1. miejsce w biegu na 2500 m z licenjcą i dwa brązowe za 3. miejsce w biegu na 2500 m bez licencji oraz za 3. miejsce w biegu na 1500 m bez licencji. Zajęcie tych miejsc dało nam awans do finałów wojewódzkich. W finałach udało się nam zając 2. i 14. miejsce w biegu na 2500 m.

UNIHOKEJ

Również braliśmy udział w turnieju unihokeja. Naszym głównym osiąnięciem było dostanie się do półfinałow. Po drodze napotkaliśmy trudnych przeciwników jednak nasze starania zostały wynagrodzone. Udało nam się wyjść z grupy z drugiego miejsca. Wyniki w grupie były bardzo dobre:

-z gimnazjum nr 27 2:0

-z gimnazjum nr 2 2:0

-z gimnazjum nr 34 0:3

Nasz mecz w półfinale nie poszedł po naszej myśli i mimo wszelkich starań włożonych w grę przegraliśmy z gimnazjum nr 10 0-4. Mecz o 3 miejsce pomiędzy obiema naszymi szkolnymi drużynami zakończył się wygraną I składu 6:0.

Cały skład od lewej: Roman Ławniczak, Maciek Rudnicki, Michał Rosłoń, Radosław Leski, Adrian Rembas, Konrad Kułagowski, Kuba Bargiel, Szymon Manorek, Dawid Stelmaszewski, Michał Felisiak.

Cały skład od lewej: Radosław Gołuch, Damian Fedorowicz, Mateusz Cyran, Mateusz Napieralski, Jakub Walkowski, Antoni Matysiak, Cezary Zasowski.

PIŁKA NOŻNA

Rozgrywaliśmy wiele meczy w piłce nożnej. Wzieliśmy udział w pucharze przewodniczącego. Udało nam się zająć 3. miejsce. Oprócz pucharu przewodniczącego graliśmy kilka meczy towarzyskich. Udało nam się wygrać dwa z sześciu.

Wyniki meczy towarzyskich:

Gimnazjum 27 - Gimnazjum 5 : 26-0

Gimnazjum 29 - Gimnazjum 5 : 5-1

Gimnazjum 17 - Gimnazjum 5 : 5-2

Gimnazjum 33 - Gimnazjum 5 : 8-7

Gimnazjum 46 - Gimnazjum 5 : 2-3

Gimnazjum 8 - Gimnazjum 5 : 0-3

Wyniki meczy pucharu przewodniczącego:

Gimnazjum 5 - Gimnazjum 12 : 1:0

Gimnazjum 5 - Gimnazjum 34 : 0:2

Gimnazjum 5 - Gimnazjum 6 : 0:2

Zdjęcie drużyny piłkarskiej, od lewej: Dariusz Łobik, Damian Fedorowicz, Mateusz Cyran, Kamil Krupiński, Antoni Matysiak, Michał Kłosowski, Michał Felisiak, Karol Sawiński, Kamil Burdziak,Mateusz Napieralski, Kamil Pilewski.