SZKOLNE KOŁO KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNE
POLSKIEGO TOWARZYSTWA SCHRONISK MŁODZIEŻOWYCH

Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Gimnazjum nr 5 w Szczecinie działa od 2003 r. i skupia w każdym roku szkolnym rzeszę młodych ludzi, którzy chcą w aktywny sposób spędzać swój wolny czas.  Uczestniczą w wielu przedsięwzięciach turystyczno-ekologicznych, reprezentując wraz z opiekunem szkołę na forum miasta.   Są to różne formy działalności, a najważniejsze to:

• rajdy turystyczne z cyklu „ Leśne Soboty”,
  • zloty szkolnych kół turystycznych,
  • wymiany międzynarodowe młodzieży, zarówno wyjazdowe, jak i na terenie Szczecina,
  • festiwale Euroregionu Pomerania organizowane w Polsce i w Niemczech,
  • konkursy plastyczne,
  • konkursy ekologiczne,
  • festiwale piosenki turystycznej,
  • uroczystości odbioru legitymacji w siedzibie PTSM,
  • inne projekty turystyczno-ekologiczne, np. wyjazdy w ramach nagród,
  • udział opiekuna SKKT w spotkaniach władz organizacji turystycznych Polski i Niemiec,
  • promocja szkoły i aktywności uczniowskiej w prasie lokalnej.

Bardzo liczne przedsięwzięcia, które realizowane są bez względu na pogodę oraz liczebność grup zostały szczegółowo udokumentowane i znajdują się do wglądu w czytelni szkolnej.

Opiekun SKKT PTSM
Jadwiga Nijaka