Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody prowadzone przez panią Elżbietę Muzioł działa prężnie od początków istnienia gimnazjum. W roku szkolnym 2000/2001 zajęło I miejsce, w roku szkolnym 2001/2002 III miejsce, zaś w roku szkolnym 2002/2003 ponownie I miejsce w Konkursie na Najlepiej Pracujące Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody.

Jej członkowie inicjują i biorą aktywny udział w corocznych akcjach „Sprzątania Świata”, każdej zimy prowadzą akcję propagującą dokarmianie dzikiego ptactwa. Co roku członkowie LOP są współorganizatorami pokazów zdrowej żywności, podczas których demonstrują potrawy o dużych walorach zdrowotnych i smakowych. Celem takich imprez jest przedstawienie najnowszych osiągnięć i metod zapobiegających chorobom zależnym od nieprawidłowego żywienia. Na degustacje przychodzą: uczniowie, ich rodzice, nauczyciele a także zaproszeni goście. Stoły uginają się od przepysznych sałatek, owoców i warzyw, a autorzy najsmaczniejszych potraw zdradzają sekrety swych kulinarnych przepisów.

Przez cały rok szkolny Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody prowadzi systematyczną i wszechstronną działalność popularyzującą ochronę środowiska naturalnego w formie dyskusji, odczytów, gazetek ściennych o tematyce ekologicznej oraz rozmaitych prac literackich i plastycznych. W ten sposób powstały miedzy innymi: liczne monografie, referaty i zielniki. Te ostatnie stanowią wspaniałą pomoc naukową na lekcjach botaniki.