Klub Miłośników Zieleni

Od początku istnienia   Gimnazjum  nr 5   szkolne ogrody stanowią piękną  wizytówkę   całego osiedla.  Dbając  o szkolne  ogrody   uczniowie pracują  przez  cały  sezon  wiosenno-jesienny  na rzecz  upiększania  otoczenia  szkoły   i   zdobywają  tym  samym  sympatię i uznanie  mieszkańców.  Wiele  razy udało  się  nam  pozyskać  z  różnych  instytucji  środki  finansowe  pomocne  zarówno  w realizacji  ekologicznych  projektów jak i  w  konkursowych  zmaganiach . Wytrwała praca  uczniów  i opiekunów  :  p.Sylwii Małeckiej,  p.Elżbiety Muzioł   i p. Jadwigi Nijakiej   daje  wspaniały  efekt  nie tylko  w  postaci pięknych  ogrodów  , ale  także  kilku  znaczących  wyróżnień    i nagród   zdobytych  w   ostatnich latach  w  konkursach organizowanych   przez  :

• Kapitułę Konkursu „Piękniejsza Polska”
  • Kurier Szczeciński
  • Młodzieżowe Schronisko „Cuma”