„Kto czyta książki, żyje podwójnie.” – Umberto Eco

Księgozbiór naszej biblioteki liczy 5522 woluminy oraz 230 różnego rodzaju multimediów. Obejmuje lektury, książki popularno naukowe, beletrystyczne, dział poezji
i dramatów, a także księgozbiór dla nauczycieli. Biblioteka posiada różnorodne czasopisma, gromadzi filmy wideo z programami edukacyjnymi, płyty CD. Jest też wyposażona w 5 komputerów z dostępem do Internetu.

W bibliotece panuje atmosfera ciszy i nauki. Tutaj można spokojnie popracować, uczyć się, odrobić lekcje, zagłębić się w ulubioną książkę. Jest również miejscem, gdzie organizowane są ciekawe konkursy, wystawy, imprezy okolicznościowe. Nauczyciele bibliotekarze pomagają w organizacji szkolnych imprez, sprawują opiekę nad uczniami, pomagają odrabiać lekcje oraz  wyszukiwać potrzebne informacje w zbiorach bibliotecznych. Ponadto starają się, aby było to miejsce przyjazne dla wszystkich.

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek: 8.15- 13.15